V Izraeli zahynulo nejméně 25 ruských turistů při nehodě autobusu

Nejméně 25 ruských turistů zahynulo při havárii autobusu, který se s nimi zřítil do rokle na jihu Izraele. Oznámili to lékaři a záchranáři s tím, že na 30 dalších lidí utrpělo zranění, většinou vážná. Skupinu tvořili pracovníci ruských cestovních kanceláří. Do Izraele se přijeli seznámit s možnostmi cestovního ruchu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záchranáři na místě nehody | Zdroj: ČTK

Rusové přicestovali z Petrohradu a přesouvali se z letiště Ovda do Eilatu na břehu Rudého moře. Autobus sjel v Negevské poušti ze silnice a zřítil se do vyschlého říčního koryta. Podle prvních informací se vozidlo několikrát otočilo kolem své osy a zastavilo se až dvacet metrů pod silnicí.

Starosta Eilatu prohlásil, že v autobuse bylo 54 lidí a že nikdo z nich nevyvázl bez újmy. Podle nepotvrzených zpráv měli turisté v době neštěstí být už v Eilatu. Vraceli se ale, protože armáda silnici uzavřela kvůli manévrům.

Vojenské záchranářské týmy se pak také mezi prvními zapojily do vyprošťování a pomoci zraněným. Ministerstvo zdravotnictví nařídilo lékařům v oblasti okamžitý nástup do nemocnic.

Marika Táborská, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme