V jaderné elektrárně Fukušima prudce narostla radiace

Velmi dramatické chvíle nyní prožívají obyvatelé žijící v okolí jaderné elektrárny v oblasti Fukušima, kde prudce narostla radiace. Chladící možnosti navíc ztrácejí další reaktory. Úřady proto rozšířily evakuaci obyvatel v oblasti. Na místo se přemisťují vojáci specializovaní na podobné havárie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Japonsko | Foto: AFP

Obyvatelé Japonska mluví o apokalypse. Otřesy i nadále pokračují. Naposledy byla zasažena prefektura Nagano, kde následkem otřesů došlo k sesuvům půdy i lavinám.

Obrazy zkázy ale nabízejí stovky dalších míst. Prakticky zničeno bylo město Rikuzentakata. V zasažených regionech nefunguje elektřina, ani telefony, včetně mobilních. Materiální škody podle odhadů dosáhly desítek miliard dolarů.

Páté největší světové zemětřesení od roku 1900 a téměř 8 tisíckrát silnější než to, které nedávno zasáhlo novozélandské město Christchurch. I to se dá říct o zkáze, která zasáhla Japonsko. Nejméně 350 lidí zemřelo, stovky dalších utrpěly zranění, nebo je úřady pohřešují. Panují obavy, že konečná bilance bude mnohonásobně vyšší.

Robert Mikoláš, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme