Zátah v indonéské sauně pro gaye: policie zatkla 141 lidí včetně cizinců

Indonéská policie zatkla při razii v sauně pro gaye v metropoli Jakartě 141 lidí, mezi nimi i čtyři cizince z Asie a Evropy. Informovala o tom v pondělí agentura AP. Podle ní představuje nedělní zásah další důkaz, že v nejlidnatější muslimské zemi roste nepřátelství vůči sexuálním menšinám.

Jakarta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Strážníci sdělili, že za účelem výslechu zadrželi 141 mužů. | Zdroj: Reuters

Strážníci sdělili, že za účelem výslechu zadrželi 141 mužů. Dva Malajsijci, jeden Singapurec a jeden Brit jsou vyslýcháni jako svědkové. Zákrok se uskutečnil v neděli večer v tělocvičně a sauně, v níž se prý konala sexuální party.

Svědectví z Čečenska o vlně teroru proti gayům: vydírání, mučení a mizející lidé

Číst článek

Homosexualita není v Indonésii trestná, policie ale tvrdí, že zasáhla kvůli porušení zákonů týkajících se pornografie. Policisté oznámili, že obviní deset lidí, včetně majitele sauny, trenéra, recepčního, člena ochranky a dalších zaměstnanců podniku. Obviněni budou i dva návštěvníci klubu. Kromě pokut jim hrozí až deset let vězení.

Kritika 'svévolné policie'

Skupiny zaměřené na právní pomoc a reformu justice odsoudily zákrok jako "svévolné" zatýkání. Policie podle nich navíc neoprávněně fotila zadržené nahé a ještě usnadnila šíření těchto snímků na sociálních sítích.

Islámský soud v indonéské konzervativní provincii Aceh udělil v polovině května dvěma homosexuálům trest 85 ran holí. Muži ve věku 20 a 23 let mají být veřejně zbiti v úterý. Dvojice byla zadržena v březnu poté, co na ně občané upozornili náboženskou policii.

Indonésie dlouho platila za zemi, v níž se uplatňuje islám v umírněné podobě. Touto pověstí země otřásl i nedávný rozsudek soudu v hlavním městě, který za urážku koránu poslal křesťanského guvernéra Jakarty na dva roky do vězení.

Indonéští policisté prezentují důkazní materiál k případu. | Zdroj: Reuters

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme