V JAR se zřítilo rozestavěné nákupní centrum. Trosky zabily dva lidi, desítky zavalily

Desítky dělníků zavalily trosky rozestavěného nákupního centra několik kilometrů severně od jihoafrického Durbanu. Neštěstí má prozatím dvě potvrzené oběti. Nejméně 26 vážně zraněných je v nemocnici a několik desítek mužů, kteří pracovali na stavbě, je zřejmě stále pod troskami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranáři odnášejí zraněné ze zříceného nákupního centra u Durbanu | Zdroj: ČTK

„Podle informací místních médií jsou to převážně dělníci, kteří pracovali na opravě střechy nákupního centra, které se celé zřítilo,“ uvádí z Jihoafrické republiky spolupracovník ČRo a reportér České televize Jiří Hynek.

Podle místních záchranářů bude vyprošťování zavalených trvat delší dobu. Práce teď však komplikuje tma. Podle jihoafrických úřadů pokračoval investor ve výstavbě zřícené budovy protiprávně. Soud prý totiž už před měsícem nařídil projekt zastavit kvůli konstrukčním nedostatkům.

Příčiny zřícení budovy budovy nejsou zatím známé. Přístavní město Durban je obchodní metropolí jihovýchodní části Jihoafrické republiky.


Ke zřícení rozestavěného obchodního domu došlo severně od jihoafrického Durbanu

Jan Prokeš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme