V jednom z londýnských divadel se zřítil strop. Trosky zranily desítky lidí

Neštěstí v jednom z londýnských divadel si večer vyžádalo 76 zraněných. Během představení v divadle Apollo se zřítila část stropu. Sedm diváků utrpělo vážné poranění. Nikdo ale není v ohrožení života.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Neštěstí v londýnském divadle Apollo | Foto: Jiří Hošek

Přímo během divadelního představení se do hlediště zřítila část stropu budovy. Podle záchranářů bylo v budově přes sedm set lidí. Všechny se podařilo evakuovat.

Návštěvníci se shodují, že si mysleli, že hlasité praskání je součástí představení. „Z ničeho nic jsme slyšeli praskání a křik. Mysleli jsme , že to je součást představení. A potom jsme viděli jen ohromný oblak prachu klesající ze stropu,“ popsala svědkyně neštěstí.

„Padající část stropu minula balkon, kde jsme seděli, a dopadla někam do zadní části přízemí,“ popisoval jeden ze šťastnějších diváků Steve a dodává:

Přehrát

00:00 / 00:00

Přímo u divadla Apollo v centru Londýna natáčel zahraniční zpravodaj ČRo Jiří Hošek

„Až když jsme se dostali ven, uvědomili jsme si skutečný rozměr neštěstí. V naší sekci panovala trochu panika, ale všichni opouštěli sál celkem spořádaně. Teprve pak jsme uviděli lidi pokryté prachem s podlitinami, řeznými ranami a poraněními hlavy.“

Tragédie se udála krátce po dvacáté hodině místního času. „První telefonát jsme dostali ve 20.14. Jak asi víte, přímo tady na konci Shaftsbury Avenue je požární stanice, takže se naše týmy dostavily na scénu extrémně rychle,“ shrnul kolem půlnoci po ukončení akce velitel zásahu hasičů.

Podle britské policie za zřícením stropu v londýnském divadle Apollo nestojí úmyslný trestný čin. Důvod zřícení stropu ale zatím není znám. Policisté také uvedli, že některé ulice v okolí divadla ještě zůstanou uzavřené.

Neštěstí v londýnském divadle si vyžádalo 76 raněných | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme