V Jekatěrinburgu se chystají demonstrovat stoupenci Vladimira Putina

Až 10 tisíc lidí chtějí přivést do ulic stoupenci premiéra Vladimira Putina v ruském městě Jekatěrinburg. Shromáždění má být reakcí na protivládní protesty ruské opozice, která odmítá výsledky sporných parlamentních voleb. Podle ní byly totiž zmanipulované.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský premiér Vladimir Putin | Zdroj: Reuters

Stoupenci premiéra Vladimira Putina podle svých slov chtějí odpovědět na protestní akce ruské střední třídy, která se koordinuje především prostřednictvím internetu. Demonstraci nazvanou pracující lid proti povalečům a tlachalům svolali do Jekatěrinburgu zástupci podniku Uralvagonzavod z Nižního Tagilu, který vyrábí bojovou techniku.

Příznivci premiéra Vladimira Putina chtějí vyjádřit podporu jeho prezidentské kandidatuře. Ze souboje o prezidentské křeslo, který se odehraje 4. března.

V pátek volební komise vyřadila liberálního politika Grigorije Javlinského ze strany Jabloko. Ten označil rozhodnutí za politicky motivované.

Znepokojení nad krokem ruských úřadů vyjádřily i Spojené státy, které varovaly před nedostatkem politické konkurence v Rusku.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme