V Jeruzalémě opět počítají mrtvé

Jeruzalémem otřásl další sebevražedný atentát. Palestinský radikál odpálil výbušninu na autobusové zastávce na severu města. Podle dosavadních informací zahynulo nejméně sedm lidí, dalších minimálně 12 osob bylo zraněno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zdravotníci na místě atentátu | Foto: ČTK/AP

Podle blízkovýchodního zpravodaje Radiožurnálu Jaromíra Janeva místo exploze připomíná válečné bojiště s rozházenými ostatky těl. Autobusová zastávka ve čtvrti nazývané French Hill (Francouzský vrch) už byla dějištěm útoku v minulosti mnohokrát. Přímo nad ní je stanoviště hlídky izraelské policie. K atentátu došlo kolem 19. hodiny místního času, kdy křižovatka, kde se zastávka nachází, bývá plná lidí vracejících se do svých domovů.

Útok už odsoudil americký prezident George Bush. K nejnovějšímu atentátu došlo pouhý den po jednom z nejhorších sebevražedných útoků, jaké kdy Jeruzalém zažil. Atentátník ve středu ráno odplálil nálož v plně obsazeném městském autobuse a zabil přitom 19 lidí. Pět desítek dalších utrpělo zranění.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Janev o atentátu v Jeruzalémě

Izraelská armáda na středeční atentát záhy zareagovala bojovými vrtulníky v Pásmu Gazy. Ty vypálily proti cílům ve městech Gaza a Chán Júnis sedm raket. Zasáhly přitom místní sídla radikálních hnutí Hamas a Islámský džihád.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme