V Jeruzalémě se konal přísně střežený mítink gayů a lesbiček

V izraelském Jeruzalémě se dnes uskutečnil happening gayů a lesbiček. Událost proběhla bez větších incidentů za asistence policie. Proti konání původně plánovaného pochodu hrdosti protestovali celý týden ortodoxní židé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mítink gayů a lesbiček v Jruzalémě | Foto: AFP

Poselství gayů a lesbiček bylo: Jsme jiní, ale jsme také Izraelci a jsme také židé. Právě proto se vše odehrávalo v Jeruzalémě, který chápou téměř všichni Izraelci jako své věčné hlavní město. Na místě vládla uvolněná atmosféra. Místo mítinku bylo chráněno stovkami policistů a vojáků, kteří měli zabránit především případným protestům ortodoxních židů.

Do areálu se dostali pouze příslušníci čtyřprocentní komunity anebo novináři. V ulicích města ale bylo přes sedm tisíc policistů, kteří zajišťovali především bezpečnost všech obyvatel města, posvátného pro tři největší světová náboženství.

Izraelská policie má desítky signálů o přípravě teroristických útoků ze strany palestinských radikálů po nešťastném incidentu v Bejt Hanúnu v pásmu Gazy, kdy v důsledku technické chyby zahynulo po zásazích dělostřeleckými granáty téměř 20 lidí.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme