V Jeruzalémě se slaví Velikonoce i Pesach. Přijely tisíce poutníků

Desítky tisíc křesťanských i židovských poutníků zaplavily Jeruzalém. Kromě Velikonoc totiž v těchto dnech vrcholí i židovský svátek Pesach. Izraelské úřady nasadily tisíce policistů k zajišťování bezpečnosti, usměrňování pěších návštěvníků i automobilové dopravy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Velikonoční procesí vyráží z baziliky | Foto: Břetislav Tureček

Jak Českému rozhlasu řekl papežský nuncius v Jeruzalémě Antonio Franco, letošní Velikonoce jsou z hlediska přílivu poutníků opravdu mimořádné.

Přehrát

00:00 / 00:00

Papežský nuncius v Jeruzalémě Antonio Franco.

„Velikonoce jsou hlavní svátek pro všechny křesťany na celém světě. Zázrak vzkříšení Krista se odehrál právě tady. Zatímco tedy na Vánoce poutníci míří hlavně do Ježíšova rodiště v Betlémě, teď se sjeli do Jeruzaléma,“ popsal Antonio Franco.

Letos se navíc časově sešly Velikonoce západních i východních církví. „Takže kromě katolíků jsou teď ve městě i příslušníci ortodoxní církve, Arméni a vyznavači dalších směrů východního křesťanství. Jeruzalém bude opravdu plný lidí,“ dodává papežský nuncius v Jeruzalémě.

Břetislav Tureček, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme