V jihokorejském Porjongu bahno léčí, festival bláta navštěvují desetitisíce lidí

Bláto obvykle není nic příjemného, jihokorejskému městečku Porjong ale přineslo slávu i mezinárodní uznání. Tamější bahno je totiž zdravé a válet se v něm mnohým působí potěšení. Stačilo pár reklam, dobrý organizátor a do Porjongu se hrnou desítky tisíc lidí ročně. Bahenní festival láká místní i cizince a kosmetické produkty z bahna se na něm prodávají po kilech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Festival bláíta v jihokorejském Porjongu | Foto: Jan Šibík

Festival bahna v přímořském městě Porjong, které leží asi 200 kilometrů od jihokorejské metropole Soulu, se do historie délkou konání ještě nezapsal. Založen byl teprve v roce 1998. Počtem účastníků ale každoročně trhá rekordy.

Za prvních deset let pořádání se v porjongském bahně vyválelo přes dva miliony lidí. „Jsem tady poprvé. Vždycky jsem se sem chtěla podívat. Slyšela jsem, že jde o největší festival tohoto typu v Jižní Koreji a možná i na celém světě," říká mladá Yeni, která přijela ze Soulu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Asijská zpravodajka Českého rozhlasu Kateřina Procházková popsala Radiožurnálu bahenní festival v jihokorejském Porjongu

Yeni se na festivalu nenudí. Vybrat si může z nejrůznějších bahenních zábalů, koupelí, v bahně plavat nebo dokonce někoho vyzvat do blátivého ringu na souboj.

„ Opravdu jsem si užila bahenní skluzavku. A vůbec je to příjemné mít bláto na celém těle, hlavně když vím, že je pro mě prospěšné. Ale je tady toho ještě spousta zajímavého, koncerty na pláži nebo plavání v moři," vypráví nadšená Yeni.

Mladá obyvatelka Soulu plánuje, že na festival do Porjongu přijede i příští rok. A spolu s ní jistě i tisíce Jihokorejců a cizinců. Kdy se totiž můžete jen tak bez pohoršení okolí pořádně zamazat blátem, které léčí?

Kateřina Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme