V jihosrbském městě Niš žije deset párů dvojčat v jedné ulici

Mnohá dvojčata jsou od sebe k nerozeznání. Někdy je prý od sebe nerozeznají ani kolegové nebo vlastní partnerky. V jihosrbském městě Niš žije rovnou deset párů jednovaječných dvojčat na jedné ulici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvojčata | Foto: dvojcata.kat.cz

V jedné ulici v Niši můžete vidět často dvojmo aniž byste si dali kapku alkoholu. Sourozenci z deseti párů jednovaječných dvojčat jsou si totiž k nerozeznání podobní. A aby tohoto, dalo by se říci genetického zázraku, nebylo málo, všechny páry žijí na jedné, pravé straně ulice a jejich domy mají sudá čísla.

A tak se vyrojila spousta žertovných spekulací Nejsilnější z nich říkala, že za to můžou podzemní vody, další zase připomínají starší pamětníci. Že tam prý za druhé světové války dopadla bomba.

Nejspíš jde ale o náhodu, která čekala na zveřejnění dlouhá léta. Posuďte sami, v čísle dva žijí bratři Stojanovičovi, kterým je třiatřicet let, o dům dál bydlely do chvíle, než se provdaly sestry Dimitrijevičovy, jejichž věk se diskrétně tají, jelikož jsou to ženy. V čísle šest se před šestapadesáti lety narodili další bratři Nikoličovi, o dům dál zase Petrovičovi. A tak bychom mohli pokračovat.

Páry jsou od dvanácti let až do důchodového věku. S podobností jako vejce vejci jsou spjaté různé příhody. Jeden pár kluků spolu dokončuje studium architektury a vyprávějí, že se jeden z nich líbil spolužačce, ale na schůzku přišel ten druhý. Na střední škole si údajně navzájem pomáhali tak, že při zkoušení odpovídal za brášku, který uměl předmět hůře. Manželka jednoho dvojčete zase vzpomíná, jak se její manžel bavil, když ke svatbě gratulovali jeho bratrovi.

Ve městě Kraljevo, zhruba na půli cesty mezi Nišem a Bělehradem, žije na jedné ulici dokonce 24 párů dvojčat, ale sourozenci si nejsou podobní, protože nejsou jednovaječní. Takže ,ulice dvojčat' v Niši je prostě raritou.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme