V jižní Francii havaroval český autobus

Nedaleko Valence v jižní Francii havaroval v noci autobus společnosti Eurolines jedoucí na lince Praha - Alicante. Podle prefektury departementu Drôme je těžce zraněn řidič, není ale v ohrožení života. V okolních nemocnicích byly ošetřeny dvě desítky cestujících.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak uvádí spolupracovník Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu ve Francii Zdeněk Müller, po nehodě muselo být ošetřeno 20 osob, převážně s lehkým zraněním. Podle našeho konzulátu v Paříži čtyři lidé stále zůstávají v nemocnici. Ostatní cestující mohli ráno pokračovat náhradním autobusem v cestě do Španělska. K nehodě zřejmě došlo v důsledku mikrospánku řidiče havarovaného autobusu. Přesné příčiny ale zatím stanoveny nebyly.

Ředitelka marketingu Eurolines Kateřina Šturmová Českému rozhlasu řekla, že řidič utrpěl těžká zranění na nohou a že dva cestující mají drobné zlomeniny kostí v obličeji. Podle ní došlo k nehodě tak, že autobus najel zezadu do kamionu, do kterého narazil. Obě vozidla podle Šturmové jela rychlostí 50 km/h. V nemocnici je řidič, který absolvuje operaci dolních končetin, a jeden cestující s drobným zraněním obličeje - ostatní cestující už sedí v náhradním autobuse.

Markéta Kaclová, Jaroslav Hausdor, Marika Táborská, Zdeněk Müller Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme