V jižní Francii havaroval český autobus

Nedaleko Valence v jižní Francii havaroval v noci autobus společnosti Eurolines jedoucí na lince Praha - Alicante. Podle prefektury departementu Drôme je těžce zraněn řidič, není ale v ohrožení života. V okolních nemocnicích byly ošetřeny dvě desítky cestujících.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak uvádí spolupracovník Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu ve Francii Zdeněk Müller, po nehodě muselo být ošetřeno 20 osob, převážně s lehkým zraněním. Podle našeho konzulátu v Paříži čtyři lidé stále zůstávají v nemocnici. Ostatní cestující mohli ráno pokračovat náhradním autobusem v cestě do Španělska. K nehodě zřejmě došlo v důsledku mikrospánku řidiče havarovaného autobusu. Přesné příčiny ale zatím stanoveny nebyly.

Ředitelka marketingu Eurolines Kateřina Šturmová Českému rozhlasu řekla, že řidič utrpěl těžká zranění na nohou a že dva cestující mají drobné zlomeniny kostí v obličeji. Podle ní došlo k nehodě tak, že autobus najel zezadu do kamionu, do kterého narazil. Obě vozidla podle Šturmové jela rychlostí 50 km/h. V nemocnici je řidič, který absolvuje operaci dolních končetin, a jeden cestující s drobným zraněním obličeje - ostatní cestující už sedí v náhradním autobuse.

Markéta Kaclová, Jaroslav Hausdor, Marika Táborská, Zdeněk Müller Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme