V jižní Indii zemřelo nejméně 47 lidí při požáru vlaku, příčinou byl zřejmě zkrat

Při požáru vlaku na jihu Indie zahynulo nejméně 47 lidí. Expres z Dillí do Čennai, střediska státu Tamilnádu, začal hořet, když projížděl Nelúrem, šestým nejlidnatějším městem státu Ándhrapradéš. Příčinou požáru byl podle úřadů zřejmě elektrický zkrat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyhořelý vlak na nádraží v Nelúru | Zdroj: Reuters

Požár vypukl v jednom vagonu poblíž toalety zhruba o půl páté ráno tamního času. Vagon pro 72 cestujících byl plný. Lidé kvůli požáru, který se rychle šířil, nemohli utéct do sousedního vozu.

Cestující proto utíkali ke dveřím na druhé straně vagonu. Někteří se podle úřadů dostali do bezpečí, jiní se udusili. 26 lidí se prý podařilo zachránit.

Podle spolupracovnice Českého rozhlasu, spisovatelky Pavly Jazairiové, jsou v oknech indických vlaků mříže, takže cestující ani nemohli vyskočit oknem.

Přehrát

00:00 / 00:00

O železnici a výpadcích proudu v Indii mluvila ve Světě o jedné Pavla Jazairiová

Sever země mezitím zasáhl rozsáhlý výpadek elektrického proudu, největší za více než deset let.

Indické úřady nedávno uvedly, že při železničních neštěstích v zemi za posledních pět let zahynulo více než dvanáct set lidí. Železnice v Indii provozuje devět tisíc vlaků, denně přepraví asi 18 milionů cestujících.

„Indické vlaky výborné, jsou staré, prastaré. Pamatují ještě Brity, zejména široká železniční síť. Vlakem jezdí celá Indie, je to nejlepší, fantastický způsob cestování. Jízdenky se kupují až tři měsíce předem,“ říká o indických vlacích Pavla Jazairiová.

Příliš bezpečné ale podle Jazairiové cestování po indické železnici není. „Je jasné, že kdo cestuje vlakem, tak nějakým způsobem riskuje. Indové jsou sice velice komisní a dbají na pořádek, ale technice tolik neporučíš,“ dodává.

Pavla Jazairiová, Vladimír Kroc, Helena Berková, David Bernardy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme