V Jižní Karolíně se srazily vlaky. Na místě jsou dva mrtví a desítky zraněných

Kolize osobního a nákladního vlaku, při níž vykolejilo několik vagonů, si v Jižní Karolíně podle oficiální bilance vyžádala dva mrtvé a 116 zraněných. Osobní vlak jel po špatné koleji.

Columbia (Aktualizováno: 18:51 4. 2. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V osobním vlaku bylo 1398 pasažérů a dalších osm členů posádky. Vlak jel na trati mezi New Yorkem a Miami, když se srazil s nákladním vlakem poblíž jihokarolínského města Columbia. Nehodu potvrdila americká státní železniční společnost Amtrak. Kolik lidí bylo v nákladním vlaku, zatím není jasné.

Podle Amtraku se nehoda odehrála v 02:35 místního času ve městě Cayce. Nákladní vlak patřil společnosti CSX. Nehoda si vyžádala nejméně dva mrtvé, což potvrdil i úřad lexingtonského šerifa, který k nehodě přijel. Zranění utrpělo 116 lidí. 

Harrison Cahill, který je mluvčím okresu Lexington, kde se nehoda stala, řekl, že povaha zranění je různá, někteří lidé utrpěli škrábance či tržné rány, jiní zlomeniny.

Nehoda se odehrála v úseku železničního překladiště, kde se hlavní trať větví. Podle vyšetřovatelů zatím není zřejmé, zda v době neštěstí byly v pohybu oba vlaky, nebo jen jeden. Ví se už ale, že osobní vlak jel po špatné koleji.

jra Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme