V jižním Libanonu probíhá druhá část parlamentních voleb

V jižním Libanonu se dnes konají parlamentní volby. Jde o druhou část celkem čtyřdílných voleb, v nichž Libanonci volí své zákonodárce přímo v jednotlivých provinciích země.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby v jižním Libanonu připomínají místy lidovou veselici | Foto: AFP

Přestože účast voličů je podle volební komise poměrně vysoká, volby se rozhodla bojkotovat část libanonských křesťanů, kteří žijí na převážně Šíity obývaném jihu, a také takzvaná Džamája Islamía, tedy islámská skupina, kterou tvoří ortodoxně zaměření muslimové.

Ve městě Súr připomíná atmosféra před volebními místnostmi místy až lidovou veselici. Zástupci Jednotné kandidátky pro rozvoj, ozbrojený odboj a osvobození se snaží i na poslední chvíli přilákat voliče v kraji nedaleko izraelských hranic na svoji stranu.

Tuto kandidátku vytvořila šíitská hnutí Hizballáh a Amal, jejichž aktivisté se pohybují ve žlutých a zelených tričkách a čepicích. Mezi nimi se občas objeví zástupci komunistů nebo jiných kandidujících stran a také představitelů nevládních organizací.

Jaromír Janev, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme