V jižním Polsku se zřítil vrtulník záchranné služby

Dva mrtvé si vyžádala havárie vrtulníku polské záchranné služby, který se zřítil v Dolním Slezsku nedaleko dálnice A-4. Záchranáři letěli pomoci lidem, kteří uvázli v hromadné automobilové srážce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vrtulník | Foto: Jan Rosenauer

Polská policie potvrdila, že si havárie vrtulníku vyžádala dva lidské životy a třetí záchranář je v těžkém stavu. Vrtulník měl přepravit do nemocnice těhotnou ženu, která uvázla v dopravní zácpě způsobené srážkou asi dvaceti vozidel na dálnici nedaleko od Wroclawi.

Příčinou havárie helikoptéry i hromadné kolize bylo s největší pravděpodobností mimořádně špatné počasí. Prakticky na celém území Polska hustě sněží a teploty se pohybují kolem nuly. Už včera dopravu na mnoha místech zkomplikovaly převrácené nebo uvízlé kamiony.

Meteorologické podmínky komplikují dopravu zejména v jižní části země. Policie proto doporučuje odložit cestu zvláště do horských oblastí na hranici s Českem a Slovenskem.

V polských Tatrách a Beskydách, kde napadlo v průběhu jednoho dne více než 50 centimetrů nového sněhu, bylo vyhlášeno lavinové nebezpečí a horská služba nedoporučuje výlety do tatranských dolin.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme