V Jižním Walesu roste obava z nebezpečné bakterie

Pětiletý chlapec Mason Jones, který zemřel na selhání ledvin, se stal první obětí nákazy bakterií E.coli v Jižním Walesu. Smrtonosný kmen této jinak běžné střevní bakterie byla zjištěn u desítek lidí a škol v Jižním Walesu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bakterie Strain 121 | Foto: spaceref.com

E.coli (escherichsia coli) je běžná střevní bakterie, která se vyskytuje prakticky všude, ale například její kmen známý jako 0157 může způsobit smrt pacienta. Právě tento kmen byl zjištěn v jižním Walesu 18. září a od té doby bylo potvrzeno 157 případů infekce u lidí a celkem ve 42 školách.

Pětiletý Mason Jones z Deri v jižním Walesu byl ošetřován v dětské nemocnici v Bristolu od minulého týdne a zemřel tam v noci z pondělí na úterý. Někteří rodiče odmítají děti pouštět do školy, dokud si nebudou jisti, že jsou tam v bezpečí.

Welšský ministr zdravotnictví Brian Gibbons slíbil udělat vše co je možné, aby se infekce nerozšiřovala. Krátce po potvrzení prvních případů byl zdroj infekce identifikován u masných polotovarů firmy John Tudor a Syn ve městě Bridgend.

Milan Kopp, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme