V Jordánsku ráno postřelen izraleský diplomat

V Ammánu byl ráno lehce postřelen izraelský vicekonzul Joram Havivian. Diplomat byl zraněn na noze a na ruce, když jel po městě ve voze izraelského velvyslanectví. K útoku se faxem zaslaným bejrútské rozhlasové stanici přihlásilo dosud neznámé uskupení Jordánské islámské hnutí odporu pro boj.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Velvyslanectví tvrdí, že útok se stal, když vicekonzul odjížděl ze svého domu do zaměstnání. Na vůz prý někdo několikrát vystřelil a diplomat urtpěl lehké zranění. Havivian byl ošetřen v nemocnici a ještě dnes má odjet do Izraele.

Předseda izraelské vlády Ehud Barak označil incident za velmi vážný a vyzval k dopadení atentátníků a těch, kdo jsou za nimi. Jde o první takový atentát od 28. září, kdy vypukly na palestinských územích rozsáhlé palestinsko-izraelské násilnosti, které si vyžádaly už asi 240 mrtvých, velkou většinou Palestinců. Generální ředitel izraelského ministerstva zahraničí Alon Liel ale podle agentury Reuters řekl, že útok nemusí s násilnostmi souviset.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme