V Jordánsku ráno postřelen izraleský diplomat

V Ammánu byl ráno lehce postřelen izraelský vicekonzul Joram Havivian. Diplomat byl zraněn na noze a na ruce, když jel po městě ve voze izraelského velvyslanectví. K útoku se faxem zaslaným bejrútské rozhlasové stanici přihlásilo dosud neznámé uskupení Jordánské islámské hnutí odporu pro boj.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Velvyslanectví tvrdí, že útok se stal, když vicekonzul odjížděl ze svého domu do zaměstnání. Na vůz prý někdo několikrát vystřelil a diplomat urtpěl lehké zranění. Havivian byl ošetřen v nemocnici a ještě dnes má odjet do Izraele.

Předseda izraelské vlády Ehud Barak označil incident za velmi vážný a vyzval k dopadení atentátníků a těch, kdo jsou za nimi. Jde o první takový atentát od 28. září, kdy vypukly na palestinských územích rozsáhlé palestinsko-izraelské násilnosti, které si vyžádaly už asi 240 mrtvých, velkou většinou Palestinců. Generální ředitel izraelského ministerstva zahraničí Alon Liel ale podle agentury Reuters řekl, že útok nemusí s násilnostmi souviset.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme