V Kalifornii budou zveřejněny nominace na filmové Oscary

Dnes se opět upnou oči ke kalifornskému Beverly Hills kvůli zlatým soškám. 33 dní před udělováním nejprestižnějších filmových cen tam budou zveřejněny nominace na ceny Akademie filmových umění a věd. Mezi pět snímků, které se budou ucházet o Oscara v kategorii nejlepší cizojazyčný film, by se rádi zařadili i tvůrci českého Horem pádem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oscar | Foto: Oskar.com

Ve chvíli zveřejnění nominací na zlaté sošky bude sice u nás už odpoledne, ale v Kalifornii teprve před rozedněním. Zpravodaj ČRo Miroslav Konvalina ale věří, že si řada filmových fanoušků v Kalifornii nastaví budík na půl šestou.

Už nominace na Oscary jsou pro lidi od filmu velkým vyznamenáním, letos je to o to napínavější, že nejsou jasní favorité. V Los Angeles se mezi nejlepšími nominovanými filmy očekává snímek Letec o rozhazovačném vizionáři, tragikomedie Bokovka a snímek z prostředí ženského boxu Million Dollar Baby. Z herců se nejvíc mluví o Jamie Foxxovi, který brilantně ztvárnil soulového zpěváka Raye Charlese.

77. ceny Americké filmové akademie budou vyhlášeny v Kodak Theatre 27. února.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme