V Kalifornii roste počet obětí rozsáhlých požárů. Úřady pohřešují více než 500 lidí

Počet obětí rozsáhlých požárů v severní Kalifornii vzrostl už na dvacet tři. Boj s ohněm komplikuje hasičům nepříznivé počasí. Celkový počet pohřešovaných je nejasný, neboť podle policie na seznamech mohou být i lidé, kteří se již úřadům či rodině přihlásili, ale dosud z nich nebyli vyřazeni.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na poničenou oblast v Santa Monice | Zdroj: Reuters

Kritická je hlavně oblast severně od San Francisca. Větrné počasí požár přiživuje a úřady nařizují další povinné i doporučené evakuace. Další lidé už se naopak vracejí na místa, kde nalézají své zničené domovy a spoléhají na svá pojištění.

Sever Kalifornie sužují lesní požáry. Oheň už zabil nejméně 15 lidí a zničil stovky domů

Číst článek

Jedna z nejničivějších sérií požárů v kalifornské historii už podle listu LA Times vyhnala z domovů asi 50 tisíc lidí, stovky se jich pohřešují, živel také zničil skoro 70 tisíc hektarů půdy a tisíce budov.

Plameny dosud zničily přes 3500 budov a spálily oblasti o rozloze 450 kilometrů čtverečních. S požáry bojuje na 8000 hasičů, dobrovolníků, záchranářů či příslušníků národní gardy. Guvernér Kalifornie Jerry Brown v osmi okresech vyhlásil stav nouze.

Říjen, pokud jde o lesní požáry, tradičně patří v Kalifornii k nejhorším měsícům. Ken Pimlott, který stojí v čele kalifornských hasičů, uvedl, že 95 procent takových požárů založil člověk, ať již úmyslně, nebo z nedbalosti. Možnost, že oheň zažehne blesk, je velmi málo pravděpodobná, dodal podle agentury DPA Pimlott.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme