V Kalifornii roste počet obětí rozsáhlých požárů. Úřady pohřešují více než 500 lidí

Počet obětí rozsáhlých požárů v severní Kalifornii vzrostl už na dvacet tři. Boj s ohněm komplikuje hasičům nepříznivé počasí. Celkový počet pohřešovaných je nejasný, neboť podle policie na seznamech mohou být i lidé, kteří se již úřadům či rodině přihlásili, ale dosud z nich nebyli vyřazeni.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na poničenou oblast v Santa Monice | Foto: Reuters | Zdroj: Reuters

Kritická je hlavně oblast severně od San Francisca. Větrné počasí požár přiživuje a úřady nařizují další povinné i doporučené evakuace. Další lidé už se naopak vracejí na místa, kde nalézají své zničené domovy a spoléhají na svá pojištění.

Sever Kalifornie sužují lesní požáry. Oheň už zabil nejméně 15 lidí a zničil stovky domů

Číst článek

Jedna z nejničivějších sérií požárů v kalifornské historii už podle listu LA Times vyhnala z domovů asi 50 tisíc lidí, stovky se jich pohřešují, živel také zničil skoro 70 tisíc hektarů půdy a tisíce budov.

Plameny dosud zničily přes 3500 budov a spálily oblasti o rozloze 450 kilometrů čtverečních. S požáry bojuje na 8000 hasičů, dobrovolníků, záchranářů či příslušníků národní gardy. Guvernér Kalifornie Jerry Brown v osmi okresech vyhlásil stav nouze.

Říjen, pokud jde o lesní požáry, tradičně patří v Kalifornii k nejhorším měsícům. Ken Pimlott, který stojí v čele kalifornských hasičů, uvedl, že 95 procent takových požárů založil člověk, ať již úmyslně, nebo z nedbalosti. Možnost, že oheň zažehne blesk, je velmi málo pravděpodobná, dodal podle agentury DPA Pimlott.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme