V Kambodži začíná největší svátek roku

V hlavním městě Kambodže Phnom Penhu dnes začíná největší a nejbouřlivější svátek roku, Vodní festival. Do kambodžské metropole se sjely statisíce lidí z celé země, aby oslavili konec období dešťů a vyprosili si přízeň přírody pro budoucí sklizeň.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kambodža - území

Svátek, který připomíná dávnou slávu khmérského loďstva, připadá na konec období dešťů a lidé budou prosit bohy velkých řek o dobrou úrodu. Po tři dny budou na řece Tonle Sap, což je jeden z přítoků Mekongu, závodit dračí lodě se čtyřiceti veslaři. Do kambodžské metropole jich přijelo přes 300.

V ulicích milionového Phnom Penhu, jehož populace se během svátku zdvojnásobí, jsou vojáci i policisté, aby zabránili dopravním zácpám a tlačenicím. Předseda kambodžské vlády Hun Sen apeloval na účastníky festivalu, aby si byli vědomi rizika nákazy virem HIV i toho, že velká koncentrace lidí může vést k eskalaci šíření viru takzvané prasečí chřipky, která letos v Kambodži zabila už 3 lidi.

Igor Maňour, Jaromír Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme