V Kanadě začíná summit nejvyspělejších států

Kanadu čeká summitový víkend. Po dnešní vrcholné schůzce skupiny G8 se v Torontu zítra sejdou představitelé širší skupiny G20.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Toronto před Summitem G-20 | Foto: Toronto Press Room

Očekávají se i obvyklé protesty. Toronto se na ně připravilo - jak je v podobných případech obvyklé - ploty, zátarasy, přísnými bezpečnostními opatřeními a dopravními omezeními. Mnoho obyvatel města už proto raději odjelo nebo odjíždí dnes, pokud má kam.

Policie zadržela už před několika dny manželský pár a obvinila jej z přechovávání výbušnin, což všechny vylekalo, ale pak vyšlo najevo, že jejich případ podle všeho nemá se summitem nic společného.

Velkou část Kanaďanů určitě popuzuje, že obě vrcholné schůzky přijdou daňové poplatníky na víc než miliardu dolarů, a to v době, kdy premiér přesvědčuje o potřebě šetřit ve státním rozpočtu, kde se dá.

Některé noviny se také ptají, proč se dnešní schůzka G8 koná v malém městě Hansville přes 100 kilometrůu od Toronta a G20 potom přímo v centru města, protože to do značné míry zvyšuje náklady na bezpečnost.

Vít Pohanka, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme