V kancelářích dánské farmaceutické firmy Novo Nordisk podruhé v krátké době hoří

V kancelářích dánské farmaceutické firmy Novo Nordisk podruhé v krátké době hoří. Informuje o tom server listu Ekstra Bladet, podle něhož svědci hovoří o hlasitém výbuchu. Agentura Reuters s odvoláním na společnost napsala, že na místě zasahují hasiči i policisté a plameny jsou pod kontrolou. Zprávy o zraněných nejsou.

Kodaň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novo Nordisk

Novo Nordisk | Zdroj: Reuters

Na fotografiích z místa jsou vidět plameny a černý kouř vycházející z jedné z kancelářských budov. Novo Nordisk požár v areálu na severním předměstí Kodaně potvrdil a uvedl, že si zasaženou budovu pronajímá.

Ve válce s Ruskem je i Západ, nejen Ukrajina. Množí se podivné sabotáže a žhářství

Číst článek

Rozsáhlý požár kanceláře firmy zachvátil už 22. května. „Je to masivní požár. Máme v terénu kolem 100 hasičů,“ uvedl tehdy velitel zásahu.

Požár vznikl v kontejneru na staveništi v areálu firmy a rozšířil se na střechu přilehlé kancelářské budovy. Z místa nebyla hlášena žádná zranění, ale budovu se hasičům zachránit nepodařilo.

Podobným požárům v evropských zemích se nyní věnuje zvýšená pozornost pro podezření, že za některými může stát Rusko. Zapojení ruských tajných služeb se podle českého premiéra Petra Fialy (ODS) prověřuje i v případě žhářského útoku v autobusových garážích pražského dopravního podniku. Pravděpodobnost, že tomu tak bylo, označil za vysokou.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme