V Kaprunu dosud vyproštěno 66 mrtvých

Záchranářům v rakouském Kaprunu se přes těžké podmínky podařilo do dnešního večera vyprostit z trosek lanovky na Kitzsteinhornu 66 mrtvých. Sdělila to Rosmarie Drexlerová, vedoucí okresní správy v Zell am See. Všechna těla byla převezena do ústavu soudního lékařství v Salcburku, kde budou kvůli zjištění totožnosti podrobena genové analýze.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranáři na Kitzsteinhornu dnes také poprvé pronikli do druhého vlaku, který sjížděl do údolí, a vyprostili z něj dva mrtvé - rakouského řidiče a jednoho Němce. Vyprošťovací práce jsou poněkud usnadněny tím, že bylo v tunelu instalováno nové osvětlení a komunikační zařízení.

Vyprošťovací práce však přesto pokračují pomaleji, než se předpokládalo, a záchranáři počítají s celonočním nasazením.

Rodinní příslušníci obětí dva dny po katastrofě dávají své zoufalství plně najevo. Zpočátku si mysleli, že příbuzní nejsou mezi oběťmi, nebo že jebude možné ještě zachránit, ale teď se situace změnila.

Mluvčí rakouského ministerstva dopravy dnes oznámil zastavení provozu na pěti rakouských lanovkách, které musejí být kvůli katastrofě v Kaprunu zrevidovány.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme