V Keni byl zastřelen další opoziční politik

V západokeňském městě Eldoret byl zastřelen další opoziční politik David Too. Jeho smrt měl údajně způsobit dopravní policista. Tvrdí to mluvčí Oranžového demokratického hnutí, v jehož čele stojí Raila Odinga. Ten obviňuje prezidenta Mwaie Kibakiho ze zfalšování voleb a z uloupení vlastního vítězství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Násilí v Keni | Zdroj: ČTK

Tento týden jde už o druhou vraždu opozičního politika. Začátkem týdne zastřelili v Nairobi dva ozbrojení zločinci nově zvoleného ministra Mugabeho Wereho před jeho rezidencí. Jeho vražda rozpoutala ve slumech hlavního města a na západě země další násilnosti.

K mírovým jednáním v Keni se zítra připojí generální tajemník OSN Pan Ki-mun. Ten se pokusí pomoci týmu svého předchůdce Kofiho Annana, který v zemi už druhý týden tvrdě pracuje na plodném dialogu dvou znesvářených stran.

Dnešní vražda opozičního politika Davida Tooa může rozhovory zkomplikovat. Pondělní smrt nově zvoleného opozičního ministra Mugabeho Wereho, rozpoutala v opozičních táborech další krvavé střety. Předseda Africké unie Alpha Konare, jejíž summit začal dnes v etiopské Addis Abebě, vyzval v úvodu setkání členské státy, aby se zapojily do snahy povolební krizi v Keni ukončit.

Krvavé nepokoje si dosud vyžádaly na 900 obětí, tisíce zraněných a na 250 tisíc uprchlíků.

Vilém Janouš, Silvie Burjanková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme