V Keni zatkli muže, stíhaného pro válečné zločiny v bývalé Jugoslávii

Keňská policie zatkla muže, který je stíhaný pro válečné zločiny v bývalé Jugoslávii. Mluvčí srbské policie už ale potvrdil, že se nejedná ani generála Ratka Mladiče ani o Gorana Hadžiče, stíhané Mezinárodním trestním tribunálem pro bývalou Jugoslávii (ICTY) v nizozemském Haagu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Věznice ve Scheveningenu | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Zatčený muž, původem z někdejší Jugoslávie, má německé občanství, je mu 60 let a už 12 roků žije v Keni, oznámil mluvčí srbské policie. Zpráva, že keňská bezpečnost chytila v přístavu Mombasa člověka, který je podezřelý z válečných zločinů na území současného Srbska, okamžitě vyvolala velký rozruch mezi širokou veřejností nejen v Srbsku, ale i v dalších státech, které vznikly na území bývalé Jugoslávie.

Srbský představitel pro spolupráci s tribunálem v Haagu Rasim Ljajič znovu zopakoval, že jeho země je vlastně rukojmím dosud nedopadených válečných vůdců, bývalého velitele bosenskosrbské armády Ratka Mladiče a bývalého předáka chorvatských Srbů Gorana Hadžiče, kteří Srbsku brání v přibližování Evropské unii.

Stíhaný německý státní příslušník žil v druhém největším keňském městě Mombase ve velkém hotelovém komplexu. Tam pod jménem Igor Majeski řadu let provozoval středisko vodních sportů.

Přečtěte si také:
Kosovo přivítalo rozsudky nad bývalými srbskými politiky a generály
Haagský tribunál osvobodil Milutinoviče, další obžalované poslal do vězení
Karadžič čelí před haagským trestním tribunálem nové žalobě
Bývalý srbský ministr Šešelj obviněný z válečných zločinů má být údajně propuštěn
Žalobce mezinárodního soudu: Hlavním úkolem je dopadení Mladiče a Hadžiče

Jaromír Janev, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme