V Kolíně nad Rýnem začal za zvýšených bezpečnostních opatření pouliční karneval

V Kolíně nad Rýnem začal v 11 hodin a 11 minut tradiční karneval. V ulicích a hlavně hospodách se bude slavit, tančit a také popíjet. Úřady nechtějí dopustit, aby se během karnevalu opakovaly incidenty ze silvestrovské noci. Proto budou v ulicích v následujících šesti karnevalových dnech platit přísná bezpečnostní opatření.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Kolíně nad Rýnem začal tradiční festival | Zdroj: Reuters

Karneval v Kolíně se podle místních ještě nikdy nekonal za tak masivního bezpečnostního dohledu. Přímo v ulicích na veselí dohlíží přes dvě tisícovky policistů, 500 úředníků a také mobilní kamerový systém.

Kolíňané si svůj nejoblíbenější svátek i přes tato opatření užívají. Ve městě chodili lidé v karnevalových kostýmech už od rána. Oficiálně byl ale karneval zahájen přesně v 11 hodin a 11 minut na starém náměstí. A pak se začalo slavit a tančit.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Kolíně začal tradiční karneval. A to za masivních bezpečnostních opatření. Z Kolína se přihlásil zpravodaj Pavel Polák

„Když jsem jel v autobusu, seděl vedle mě šašek, potom přistoupila Karkulka a několik žraloků. Ale na lidech je rozhodně vidět to, že si karneval chtějí užít. Atmosféra je opravdu bujará a pro někoho, kdo se kolínského karnevalu nikdy nezúčastnil, to může být dost silný zážitek,“ popisuje z Kolína zpravodaj ČRo Pavel Polák.

Habíb z Afghánistánu žije v Německu už více než 30 let. Pracuje jako taxikář. O karnevalu se prý nezastaví. Ale rád si v noci s podnapilými zákazníky v kostýmech zazpívá, a sice v místním kolínském dialektu.

Papírová karikatura kanceléřky Merkelové připravená pro karneval v Kolíně nad Rýnem | Foto: Reuters

O silvestrovské noci se v Kolíně nad Rýnem, ale i v dalších německých městech shromáždil dav mužů, kteří sexuálně napadali a okrádali ženy. Podle předběžných závěrů policejního vyšetřování byli pachatelé přistěhovaleckého původu, velkou část z nich tvořili žadatelé o azyl.

Během karnevalu nasadí policie mobilní kamerový systém | Foto: Reuters

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme