V Kongu při pokusu o puč zastřelen prezident

Konžský prezident Laurent Kabila byl dnes zastřelen při pokusu o státní převrat. Oznámila to ugandská tajná služba s odvoláním na své špióny, kteří působí na území Konžské demokratické republiky. Podle důstojníka tajné služby z ugandského hlavního města Kampaly byl konžský prezident zastřelen neznámými lidmi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V odpoledních hodinách hlásili očití svědkové, že v rezidenci Laurenta Kabily v Kinshase se střílelo. Informace následovala chvíli poté, co agentura AP oznámila, že vojáci Konžské demokratické republiky zablokovali tamní mezinárodní letiště a zaujali pozice podél hraniční řeky oddělující zemi od sousední Konžské republiky.

Českému rozhlasu se podařilo spojit s našim charge d´affaires, Pavlem Mikešem, který nám řekl, že původní informace o zastřelení prezidenta dosud nebyla oficiálně potvrzena. OBčané ČR na území Konga jsou prý všichni v pořádku.

Markéta Kaclová, Zdenka Turková, Jitka Kučerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme