V kontejneru bylo osm mrtvých imigrantů

U irského přístavu Rosslare bylo v kontejneru objeveno osm mrtvých ilegálních imigrantů. Byly mezi nimi dvě děti. Dalších pět běženců bylo převezeno do nemocnice. Oznámily to irské policejní zdroje, podle kterých uprchlíci pocházeli zřejmě z východní Evropy. Kontejner údajně pocházel z Itálie, do Irska byl dopraven lodí a pak přeložen na přívěs nákladního auta. Zatím se neví, odkud kontejner pocházel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nákladní člun | Foto: Jan Rosenauer

Ti, kdo přežili, jsou dospělí - údajně čtyři muži a jedna žena. Jsou v nemocničním oddělení intenzivní péče a jejich stav je označován za velmi vážný. Irská policie se domnívá, že kontejner byl naložen v belgickém přístavu Seebruge v úterý večer a pochází z Itálie. Jde prý o náklad nábytku, který do Irské republiky přivezla loď Dutch Navigator ve čtvrtek večer. Řidič kontejneru měl po příjezdu do Irska dojem, že v nákladu se něco hýbe a zavolal policii.

Markéta Kaclová, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme