V Kosovu se vzbouřili někteří srbští mniši. Zasahovala policie

Kosovská policie ukončila vzpouru srbských mnichů, kteří podporují odvolaného biskupa Artemije. Asi čtyřicet mnichů obsadilo před několika dny kláštery na severu Kosova. Srbská pravoslavná církev podala na sesazeného vladyku trestní oznámení a obvinila ho z rozkolu v církvi.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kosovský Prizren

Kosovský Prizren | Foto: albanian.com

Sněm Srbské pravoslavné církve odebral bývalému kosovskému biskupovi veškeré hodnosti. Dlouholetý biskup rašsko-prizrenský Artemije se dostal do konfliktu s vedením kvůli podezřením z finančních machinací.

Odmítl také požehnat americkému viceprezidentu Bidenovi při jeho návštěvě srbských klášterů v Kosovu. Nakonec se skupinou oddaných mnichů vytvořil vlastní odnož pravoslavné církve a minulý týden obsadil několik klášterů na severu Kosova.

Stoupenci sesazeného vladyky podle srbských médií vulgárně napadali mnichy, kteří si k nim odmítli přidat. Bývalého biskupa nakonec vyprovodila Kosovská policie, která ho na hranici předala policii srbské.

Martin Dorazín, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme