V. Kožený ve vazbě nejméně do pátku

Nové skutečnosti oddálily rozhodnutí bahamského soudu o propuštění finančníka Viktora Koženého na kauci. Finančník českého původu, jehož vydání se domáhá americká justice, zůstane ve vězení nejméně do pátku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policista vede V. Koženého | Foto: Miroslav Konvalina

Nový odklad je způsoben nejasnostmi okolo toho, kolik a jakých občanství Viktor Kožený má. Podle severoamerického zpravodaje Českého rozhlasu Miroslava Konvaliny se také ukázalo, že Kožený, bývalý honorární konzul Grenady, se netěší diplomatické imunitě.

"Pane Kožený, můžete nám něco říci k situaci ve které jste teď?" - "Možná později se setkáme." "Do not talk," bahamský policista, který odváděl spoutaného vězně od soudu, zakázal Viktoru Koženému odpovědět na otázky Českého rozhlasu.

"I cannot comment on the case,"seržant Caroll řekl, že nemůže případ komentovat, stejně, jako to neudělal bahamský obhájce Viktora Koženého Filip Davis.

Soudkyně Carolita Bethelová odročila už počtvrté rozhodnutí o propuštění na kauci, protože chce vědět, co je pravdy na tom, že má Viktor Kožený kromě venezuelského a irského ještě třetí občanství, jak tvrdí prokurátor.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme