V Kyjevě demonstrují odpůrci sbližování Ukrajiny s Ruskem

Ukrajinská opozice protestuje proti namlouvání Kyjeva s Ruskem. Před budovou parlamentu se proto shromáždily tisíce lidí. Opozice přitom slibovala až sto tisíc demonstrantů. Všechny opoziční síly svolala k budově parlamentu bývalá premiérka Julia Tymošenková. Nelíbí se jí především sbližování s Ruskem, jaké nastolil nedávno zvolený prezident Viktor Janukovič.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajina | Foto: Emanuel Macoun

Šéfka opozice kritizuje podpis smlouvy o prodloužení pronájmu námořní základny Rusku. Požaduje, aby vláda prozradila, jak si představuje spolupráci s Moskvou zejména v oblasti energetiky.

Tymošenková vyzvala všechny opoziční síly v zemi, aby spojily své úsilí v boji proti vládě. Na dnešní demonstraci před budovu parlamentu ale přišlo jen několik tisíc lidí. Tymošenková by si ráda vyvzdorovala vypsání předčasných parlamentních voleb.

Podle posledních průzkumů by ale její strana neobhájila ani současný počet mandátů. Navíc několik jejích poslanců přeběhlo k vládní koalici.

Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme