V Libanonu končí první etapa stahování syrských jednotek

Dnes končí první etapa stahování syrských vojsk a tajných služeb z Libanonu. Všechny jednotky a zařízení syrské armády a bezpečnostních složek by tak už měly být rozmístěny pouze v údolí Bikáa nedaleko libanonsko-syrských hranic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

syrský voják | Zdroj: ČTK

Sýrie vyklidila poslední oficiální kanceláře svých bezpečnostních složek v libanonské metropoli Bejrútu. Objekt okamžitě obsadila libanonská armáda. Stalo se tak téměř o dva týdny dříve, než Sýrie původně ohlásila. Další stahování syrských vojsk a tajných služeb už by mělo pokračovat podle harmonogramu, který má být stanoven na setkání představitelů obou zemí na začátku dubna.

Šéfredaktor syrského deníku vládnoucí strany Baas Eliás Murád exkluzivně pro Český rozhlas řekl: "Nepřejeme si zasahovat do každodenních i dalších záležitostí Libanonu Existují dohody mezi našimi zeměmi a podle nich může vývoj vztahů pokračovat. Odchodem našich vojsk padla jedna ze záminek pro zahraniční vměšování."

Stahování syrských vojsk a tajných služeb z Libanonu probíhá za neustálého tlaku Spojených států a Evropské unie. Je to také jeden z hlavních požadavků libanonské opozice.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme