V Libanonu skončilo třetí kolo voleb

V Libanonu skončilo třetí, předposlední kolo parlamentních voleb. Zúčastnilo se ho zřejmě více oprávněných voličů než dvou předcházejících. Během hlasování platila mimořádná bezpečnostní opatření. Volby probíhaly znovu ve svobodné a slavnostní atmosféře podobně jako předcházející kola.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby v Libanonu | Zdroj: ČTK

Objevily se ale i protesty některých stran, že jim někdo měnil složení kandidátek a změnil například prostřední jméno nebo vyškrtl jméno některého kandidáta ještě na čistých volebních lístcích. Libanonci jsou v tom, koho volí, rozdělení, ale shodovali se na tom, že za každou cenu chtějí udržet národní jednotu.

V libanonských horách a v údolí Bikáa vládla mimořádná bezpečnostní opatření. Volební místnosti chránili vojáci s obrněnými transportéry. Mnoho kandidátů do voleb mělo vlastní tělesné strážce, protože se očekávaly pokusy o atentát. Libanonská policie dokonce ve městě Zahle uzavřela odpoledne jednu ze silnic kvůli informaci o nebezpečí bombového útoku. Poslední kolo voleb proběhne za týden.

Jaromír Janev, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme