V Likudu zuří boj o post šéfa strany a izraelského premiéra

V pravicovém bloku Likud izraelského premiéra Ariela Šarona se rozhořel rozhodující boj o lídra této strany a tím i o post předsedy vlády. Ústřední výbor Likudu bude hlasovat o termínu primárních voleb, výsledky mají být známy do pondělní půlnoci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ariel Šaron

Ariel Šaron | Foto: OSN

Nejvážnější ze dvou Šaronových vyzyvatelů Benjamin Netanjahu kritizoval, že pod Šaronovým vedením se z Likudu stala levicová strana. Opětovně také odmítl evakuaci židovských osad z pásma Gazy jako špatný krok.

Zatímco odpůrci premiéra mohli pronést své projevy, Arielu Šaronovi to umožněno nebylo, protože byla přerušena dodávka proudu a nefungovaly mikrofony. Premiér čekal dvacet minut a pak odjel.

V ústředním výboru mají jeho odpůrci převahu, v izraelské společnosti ale vede Ariel Šaron. Jak Českému rozhlasu v Tel Avivu řekl jeden z místních obyvatel, "k Šaronovi teď není alternativa. Je to jediný hrdina, kterého ještě máme, a žádný politik dnes nemá jeho kalibr a váhu."

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme