V Londýně se demonstrovalo proti válce v Iráku

Koalice zastavte válku uspořádala demonstraci ulicemi centrálního Londýna, které se zúčastnily tisíce lidí. Protiválečná demonstrace se konala den před zahájením výroční konference vládnoucí Labouristické strany, která je v této věci ostře rozdělena.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Londýnská demonstrace proti válce v Iráku | Zdroj: ČTK

Podle odhadů policie se demonstrace zúčastnilo na deset tisíc lidí. Mnohem méně, než organizátoři doufali. Demonstranti pochodující do Hyde Parku třímali transparenty s hesly jako "Blair lhář" a "Bush je světový terorista číslo jedna".

Mezi demonstranty byly rodiny tří vojáků zabitých v Iráku a matka jednoho z nich, Sue Smithová, přečetla otevřený dopis, který byl doručen premiéru Tonymu Blairovi s výzvou, aby nařídil odchod britských vojáků z Iráku.

Také bylo přečteno poselství londýnského starosty Kena Livingstona, podle něhož válka a okupace země nepřinesly Iráku ani mír ani demokracii. Bývalý labouristický ministr Tony Benn označil válku za korupční a nevyhratelnou.

Milan Kocourek, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme