V Londýně se draží věci z Concordů

V londýnské výstavní hale Olympii se dnes koná aukce součástek a dalších pamětihodnost z nadzvukových letadel Concorde Britských aerolinií, která nedávno dosloužila - na aukci se očekává účast více než tří tisíc lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Concorde | Foto: British Airways

Dražbu pořádá pro Britské aerolinie aukční firma Bonhams, která touto akcí následuje nedávného příkladu vysoce úspěšného výprodeje součástek Concordů francouzských aerolinií. Britské Concordy vzlétly naposledy v řijnu, čímž skončila třcetiletá éra nadzvukové civilní přepravy.

Zájemci měli příležitost prohlédnout si nabízené předměty v pátek - je mezi nimi nosní díl Concordu, víno, přepychová sedadla a příbory z kuchyňské výbavy. Nosní díl Concordu je největší ze všech vydražovaných předmětů a měl by také vynést nejvíc - snad až 35 tisíc liber. Celkový očekávaný výnos přes půl milionu liber, to je v přepočtu kolem sedmisetdvaceti tisíc eur, připadne dobročinné organizaci Get Kids Going, která pomáhá fyzicky postiženým dětem.

Markéta Kaclová, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme