V Londýně se pochodovalo proti brexitu, protestu se zúčastnilo 50 tisíc lidí

Centrem Londýna v sobotu prošel pochod proti brexitu. Jeho účastníci tak vyjádřili svůj nesouhlas s vládní politikou a požadovali nové referendum o setrvání Spojeného království v Evropské unii. Průvod skončil demonstrací před britským parlamentem. Právě tam začnou poslanci v pondělí projednávat klíčový zákon, který stvrdí odchod Spojeného království z EU.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé protestující v Londýně proti brexitu

Lidé protestující v Londýně proti brexitu | Zdroj: Reuters

Pochodu se zúčastnilo asi padesát tisíc lidí – s unijními a britskými vlajkami nad hlavami žádali ukončení brexitu. Lucy jedna z účastnic demonstrace, říká, že jako mladá žena má pocit, jakoby jí někdo ukradl část budoucnosti. Jestli se rozhodnutí o odchodu Spojeného království z Evropské unie podaří zvrátit, neví. Jediné, co prý může dělat je, dát najevo svůj názor.

Edward je větší optimista, věří, že brexit se ještě podaří zastavit. Lidem v Spojeném Království podle něj po referendu došlo, pro co vlastně hlasovali. Celá kampaň za odchod z EU byla podle něj založena na lživých argumentech a jedinou změnu, kterou lidé zaznamenali, je padající kurz britské libry. 

Účastníků nakonec nebylo tolik, kolik ce čekalo. Organizátoři odhadovali až 150 tisíc lidí.

Jaromír Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme