V Londýně se rozebírají palestinské reformy

V Londýně se dnes koná mezinárodní konference o palestinských reformách. Jednat se má hlavně o přebudování bezpečnostních sil a politických institucí. Palestinská strana od konference také očekává impulz pro obnovení mírových jednání s Izraelem. Kromě palestinského vůdce Mahmúda Abbáse se jednání zúčastní šéfka americké diplomacie Condoleezza Riceová, vysoký představitel EU pro mezinárodní a bezpečnostní politiku Javier Solana, generální tajemník OSN Kofi Annan a ministři zahraničí asi dvacítky evropských a arabských států.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mahmúd Abbás

Mahmúd Abbás | Zdroj: ČTK

Izrael odmítá zapojování Evropanů do mírového procesu a konference se neúčastní. Podle odborníků tak bez účasti židovského státu nelze od konference mnoho očekávat. Británie oznámila, že na setkání by měla být založena koordinační skupina, která bude pod vedením USA poskytovat výcvik a finance pro budoucí palestinské bezpečností složky. Některé země zřejmě ohlásí další finanční podporu palestinské samosprávě.

Markéta Kaclová, Ladislav Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme