V Londýně se vzpomínalo na Václava Havla

Na tři stovky významných hostů v Londýně zavzpomínaly na bývalého prezidenta Václava Havla. Večer v prestižním Královském institutu britských architektů navštívil i britský korunní princ Charles a také český premiér Petr Nečas.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český velvyslanec Michael Žantovský, britský korunní princ Charles, premiér Petr Nečas a britský dramatik Tom Stoppard na vzpomínkovém večeru na počest Václava Havla | Zdroj: ČTK

Galavečer zorganizoval český velvyslanec Michael Žantovský společně se známým britským režisérem českého původu Tomem Stoppardem. Právě Žantovský také pronesl úvodní slovo.

Hold bývalému českému prezidentovi pak vzdal premiér Nečas, který řekl, že jméno Václava Havla se stalo ve světě ze všech českých jmen nejproslulejším.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vzpomínku na Václava Havla sledoval v Londýně spolupracovník Českého rozhlasu Milan Kocourek

Tom Stoppard mluvil o tom, že nás Havel všechny oslovil jako filosof na trůně, a vyzvedl význam jeho esejů. Z nich prý budou lidé čerpat ještě po řadu generací. Už 10 let předtím, než se s Havlem seznámil, se prý Stoppard zamiloval do jeho prací.

Hosté si pak vyslechli ukázky z Havlových her a s kytarou zazpíval český hudebník Vladimír Merta. Na plátně byl přitom pro prince Charlese a další, kteří neovládají češtinu, promítán text v angličtině.

Zásluhy Václava Havla ocení zvláštní zákon. Přijali ho i senátoři

Číst článek

Igor Maňour, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme