V Londýně začíná soud s muži, kteří plánovali atentát na metro

V Londýně začíná soudní přelíčení se šesti muži obviněnými z pokusu o atentát na tamní metro. V britské metropoli chtěli zaútočit 21. července 2005, tedy jen několik dnů po dokonaných útocích islámských radikálů, při kterých zahynulo přes padesát lidí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

obviněný Adel Yahya (vpravo) s obhájcem

obviněný Adel Yahya (vpravo) s obhájcem | Foto: AFP

Přelíčení se koná u korunního soudu ve Woolwichi ve východním Londýně. Šest mužů je žalováno ze spiknutí k vraždě a k zosnování výbuchů.

V pátek soudce oslovil porotu složenou z devíti žen a tří mužů a řekl jim, že budou rozhodovat jen na základě důkazů, které uslyší u tohoto soudu. "Nesmíte se nechat ovlivnit emocemi a pocity, které jste mohli mít v roce 2005," dodal.

Potenciální členové poroty museli nejprve odpovědět na řadu otázek, než byli vybráni. Všichni obžalovaní, vesměs britští muslimové, prohlásili, že jsou nevinní. Soud bude podle odhadu zpravodaje BBC trvat kolem čtyř měsíců.

Milan Kocourek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme