V Londýně začíná summit G8 o klimatických změnách

V Londýně dnes začíná dvoudenní summit ministrů životního prostředí průmyslových zemí skupiny G8 spolu s ministry hlavních rozvojových zemí. Hlavní pozornost účastníků se soustředí na omezení klimatických změn pomocí nových technologií.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Londýn | Foto: Marie Matúšů

Londýnské zasedání navazuje na červencové zasedání představitelů zemí G8 ve skotském Gleneagles, kde byly nastíněny nové technologie jako čisté uhlí, jaderná energie a obnovitelné zdroje energie, například přílivové vlny a větrné generátory.

Zasvěcení pozorovatelé podotýkají, že britská vláda by mohla oznámit novou domácí iniciativu na poli biologických paliv jako jsou rostlinné oleje. Premiér Tony Blair v článku v nedělním listě Observer vyjádřil značné pochybnosti v otázce návaznosti na Kjótské protokoly, kdy bude možné vůbec uzavřít novou dohodu, která by stanovila mezinárodně závazné ukazatele snižování emisí skleníkových plynů.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme