V Londýně zatkli při protiteroristické akci šest lidí. Byli aktivní hrozbou, tvrdí policie

Britská policie zatkla v pátek dopoledne při protiteroristické operaci 6 lidí. Jednu ženu strážci zákona při zásahu v severním Londýně postřelili. Akce nemá spojitost se včerejším zatčením podezřelého muže s noži v centru britské metropole.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský policista před sídlem Scotland Yardu | Zdroj: Reuters

Na sociálních sítích je několik videí z policejního zásahu v severolondýnské čtvrti Willesden. Jsou slyšet výstřely, z nichž jeden zasáhl 20letou ženu. Ta leží ve stabilizovaném stavu v nemocnici. I ona je předmětem vyšetřování.

Policie zatýkala i v jihoanglickém hrabství Kent. Neil Basu z Metropolitní policie přiznal, že zadržené osoby představovaly aktivní hrozbu a že strážci zákona zmařili teroristické spiknutí. Policejní složky v Británii jsou jinak v těchto případech skoupé na informace, aby se extremistům neposkytovala zbytečná publicita.

Ví se jenom, že policie na adrese, kde došlo ke střelbě, zadržela dvě osoby, mladíka ve věku 16 let a 20letou ženu, jednoho 20letého muže pak zadržela v sousedství. Později zadržela na stejném místě ještě dvě další osoby, které se vracely domů, obě ve věku 28 let. Poslední zadrženou je 43letá žena z Kentu. Všichni jsou podezřelí z plánovaní teroristického útoku. Během akce policisté prohledali také několik objektů.

Podle britského koordinátora boje proti terorismus Neila Basua stále probíhají domovní prohlídky na třech místech, policie se ale domnívá, že žádné nebezpečí již nehrozí. Na otázku, zda policisté překazili "aktivní" plán na spáchání atentátu, Basu odpověděl, že ano.

 

Jiří Hošek, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme