V Lörrachu zabíjela právnička, zřejmě kvůli sporu o dítě

Zastřelení bývalého manžela, exploze, děsivé momenty v nemocnici, kde šlo pacientům o život. To vše se včera odehrálo v německém Lörrachu. Německá média mluví od počátku o amoku, který se zmocnil jednačtyřicetileté advokátky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté hlídkují před nemocnicí v Lörrachu

Policisté hlídkují před nemocnicí v Lörrachu | Zdroj: ČTK

Ukázalo se, že incident se odehrál v bytě jednačtyřicetileté ženy v okamžiku, kdy si otec přišel vyzvednout svého syna, který byl v jeho péči. Žena měla pětiletého chlapce u sebe jen na víkend.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vyšetřování případu střelby v německém Lörrachu sleduje zpravodajka Klára Stejskalová

Otec byl zastřelen, syn zemřel v důsledku výbuchu kanystrů, který zdemoloval celý dům. Na těle chlapce ovšem našli policisté známky násilí. Kdo je způsobil, zda otec nebo matka, není zatím známo.

Nejasné je ani to, proč se žena poté vydala do nemocnice svaté Alžběty, kde smrtelně pobodala ošetřovatele. Policie našla jedinou spojitost - žena tam v roce 2004 podstoupila potrat.

To by mohlo vysvětlovat, proč běžela právě na gynekologické oddělení. Může jít ale jen o náhodu, protože nemocnice je přímo v sousedství.

Vražedkyně vystřílela 300 nábojů

Vražedkyně byla údajně sportovní střelkyní. Zbraň ráže 22 držela legálně. Na místě se našlo 300 střel, což potvrzuje, že žena skutečně okolo sebe střílela jako šílená.

Policie ji vyzvala k odložení zbraně, ale když nijak nereagovala, útočnici zneškodnila. Střílela totiž i do dveří, za kterými byli pacienti, a hrozilo tak, že obětí by mohlo být mnohem více.

Žena vystřílela 300 nábojnic | Foto: ČTK

Zda je příčinou děsivé tragédie jen spor o syna, policie zatím neobjasnila. Jisté je, že žena se nikdy na psychiatrii neléčila. Podle sousedů byla ale poměrně problematickou osobností a skutečnost, že její bývalý druh se hodlal oženit s jinou ženou, mohlo zkrat zřejmě způsobit.

Zatím se vyšetřovalo jen na místě činu, výslechy příbuzných a známých budou ještě pokračovat.

Německo opět diskutuje o pravidlech pro držení zbraní

V Bádensku -Württenbersku k podobnému případu nedošlo poprvé. Před rokem a půl rozpoutal zběsilou střelbu ve škole ve Winnendenu jeden z žáků. Zabil 15 lidí a nakonec obrátil zbraň proti sobě. Právě minulý čtvrtek začal ve Stuttgartu proces s otcem mladíka, kterému patřila vražedná zbraň a on ji podle soudu dostatečně nezajistil.

Stejně jako po předchozích podobných případech se i tentokrát začalo diskutovat o zpřísnění pravidel pro držení zbraní. Úřady už dokonce dříve vyhlásily amnestii pro ty, kteří vrátí nelegální zbraně, přesto je jejich počet mezi obyvatelstvem velmi vysoký. V Německu je 10 milionů vlastníků legálních zbraní a experti odhadují, že dalších 30 milionů je drženo nelegálně. Nějakou zbraní tak disponuje každý druhý Němec.

Klára Stejskalová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme