V Los Angeles nouzově přistál letoun s porouchaným podvozkem

V americkém Los Angeles musel dnes za dramatických okolností nouzově přistát letoun se 146 lidmi na palubě. Airbus A320 společnosti JetBlue krátce po startu hlásil problémy s předním podvozkem. Tři hodiny pak kroužil nad kalifornským pobřežím, aby spotřeboval co nejvíce paliva. Nakonec bezpečně přistál, od předního podvozku ale během přistání vyšlehly plameny a podvozek se rozpadl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Airbus A320 společnosti JetBlue

Airbus A320 společnosti JetBlue | Foto: Visiting PHX

Stroj dosedl na nejdelší dráhu mezinárodního letiště v Los Angeles, vzdálenou od hlavních terminálů. Letadlo vzápětí obklopili hasiči a záchranáři. Několik minut po přistání začali po přistavených schůdkách vystupovat pasažéři.

Podle mluvčího společnosti JetBlue nebyl nikdo ze 140 cestujících ani šesti členů posádky zraněn. Letadlo bylo na cestě do New Yorku z kalifornského Burbanku, odkud odstartovalo v 00:17 SELČ. Stroji ale nešel zasunout po startu podvozek, který se také otočil o 90 stupňů oproti své normální poloze.

Airbus proto nejprve kroužil nad pobřežím asi 50 kilometrů od Burbanku. Jednou proletěl také kolem kontrolní věže letiště v Long Beach jižně od Los Angeles. Tamní dispečeři problémy s podvozkem potvrdili. Cílem kroužícího manévru bylo, aby stroj spotřeboval co nejvíce paliva a snížil svou hmotnost. VE 03:15 SELČ stroj opatrně přistál. Letadlo se naštěstí nevzňalo.

Regina Prouzová-Květoňová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme