V maďarské jaderné elektrárně hořelo

V jaderné elektrárně v maďarském Paksi musel být kvůli požáru odstaven jeden ze čtyř reaktorů. Oheň, který vznikl před polednem v kabelovém systému, se podařilo brzy uhasit. Jaderná bezpečnost podle sdělení elektrárny ohrožena nebyla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak z Budapešti uvádí spolupracovník ČRo 1 - Radiožurnálu Gregor Martin Papuczek, automatický protipožární systém okamžitě zasáhl, oheň lokalizoval a uhasil. V komuniké jaderné elektrárny se uvádí, že za 19 let jejího provozu podobný případ nenastal, přestože na území objektu je zabudováno několik tisíc kilometrů kabelů. Provoz druhého bloku byl zastaven do doby, než bude známa příčina požáru - to může trvat několik dní. Z hlediska vlivu na jadernou bezpečnost elektrárna tuto událost předběžně klasifikovala stupněm nula na sedmibodové škále. Ztráty, které vzniknou v důsledku výpadku výroby energie, ale mohou být vysoké.

Gregor Martin Papucsek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme