V Maďarsku díky zvýšení daní klesá počet hracích automatů i gamblerů

Maďarsko ohlásilo konec jednorukých zbojníků. Znamená to, že podle údajů svazu pro loterie a hazardní hry klesl počet hracích automatů v celé zemi na pouhou pětinu. Je to důsledek pětinásobného zvýšení daní za automaty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výherní automat

Výherní automat | Foto: Fotobanka stock.xchng

Daně se zvýšily loni listopadu a to na pětinásobek, do té doby to bylo 100 tisíc forintů za jeden hrací automat, nyní je to půl milionu. V kasinech jde dokonce o sedminásobné zvýšení.

Většina automatů tak po zvýšení daní nebyla schopná na sebe vydělat a jejich počet klesl. Ještě před zvýšením daní fingovalo v Maďarsku asi 30 tisíc hracích automatů, dnes jich je kolem 6 tisíc.

Přehrát

00:00 / 00:00

O snižování hracích automatů v Maďarsku jsme v Ranním Radiožurnálu mluvili s budapešťským spolupracovníkem ČRo Gregorem Martinem Papucsekem.

„Podnikatelé teď ‘pláčou‘, protože v pohostinstvích museli automaty opravdu zrušit, v hernách zase výrazně omezit. Nyní tvrdí, že je tak ohroženo živobytí stovek lidí,“ přiblížil v Ranním Radiožurnálu budapešťský spolupracovník ČRo Gregor Martin Papucsek.

Poslance k tomu, aby zákon zpřísnili, vedla snaha snížit míru takzvaného gamblerství. Počet lidí závislých na automatech byl velmi vysoký.

„V Maďarsku se to stalo téměř nemocí chudších vrstev obyvatel. Starostové obcí proto jednoznačně nový zákon uvítali,“ dodal Papucsek.

Gregor Martin Papucsek, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme