V Maďarsku vrcholí soud se slovenskou milionářkou, která při autonehodě usmrtila 4 lidi

Budapešťský soud dnes pokračuje v řešení kauzy takzvané ‘slovenské milionářky‘. Tak přezdívají maďarská média Evě Varholíkové Rezešové, která tam loni v létě při dopravní nehodě údajně zavinila smrt čtyř lidí. Případ přitahuje pozornost také kvůli tomu, že obviněná je dcerou bývalého slovenského ministra dopravy Julia Rezeše. Tento týden by měl padnout v případu rozsudek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budapešť | Foto: Gregor Martin Papucsek

Před třemi týdny soudkyně uzavřela důkazní řízení, přestože proces přinesl nemálo zvratů. Evě Varholíkové Rezešové mimo jiné přitížil její bývalý partner, který vykreslil její pozitivní vztah k alkoholu.

Objevila se však i teorie, že Rezešovou oslepilo na dálnici protijedoucí vozidlo. Právě to přineslo do případu další zvrat. Obžalovaná totiž na poslední chvíli požádala, aby její výpověď rozšířili právě o tento moment. Prý si už vzpomíná, že byla oslepená, když narazila do Fiatu, ve kterém pak shořely čtyři osoby.

Přehrát

00:00 / 00:00

Proces se "slovenskou milionářkou" sleduje i spolupracovník ČRo v Budapešti Gregor Martin Papucsek

Obžaloba dnes v závěrečné řeči tvrdila, že Rezešová byla při jízdě agresivní, například zezadu blikala na Fiat. Prokurátor odmítl také vysvětlení, proč měla obžalovaná v krvi alkohol.

„Podle obžaloby – kdybych to chtěl shrnout – jde o vysloveně nedůvěryhodnou obžalovanou, která celý čas ani nepromluvila, jen s pomocí advokátů hledala způsob, jak uniknout trestu,“ informoval spolupracovník Českého rozhlasu v Maďarsku Gregor Martin Papucsek.

To, že Rezešovou v průběhu celého jednání nebylo prakticky slyšet, je fakt. Její výpověď v písemné podobě pochází ještě z úvodu vyšetřování.

Obhajoba staví na tom, že se nedá jednoznačně určit vina Rezešové. Advokát odmítl, že by jeho klientka byla během jízdy agresivní, a také že řidič fiatu změnil nečekaně jízdní pruh. K alkoholu v krvi pak zaznělo, že Rezešová vodku vypila v domnění, že je to voda.

Obhájoba také kritizovala postup úřadů. „Například že policisté po nehodě neupozornili Rezešovou na její práva,“ konstatoval Papucsek.

Gregor Martin Papucsek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme