V Madridu skončil proces s obviněnými z útoků na vlaky

V Madridu skončil proces s pravděpodobnými atentátníky, kteří před více než třemi roky zaútočili ve španělské metropoli na příměstské vlaky. Jedenáctého března 2004 při tom zavraždili 191 lidí a další stovky zranili. Proces s osmadvaceti muži hlavně ze Severní Afriky začal v únoru, včera pronesla obhajoba i obžaloba závěrečnou řeč. Konečný verdikt se očekává kolem poloviny října.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Madridské nádraží Atocha | Foto: El Mundo

Za strůjce krvavých útoků, které měly potrestat zemi za vojenské angažmá v Iráku a pravděpodobně i krátce před volbami ovlivnit španělskou politickou scénu, je považován Rubáí Usmán zvaný Muhammad, Egypťan, pro kterého požaduje obžaloba souhrnný trest ve výši skoro čtyřicet tisíc let.

K madridskému masakru se přihlásila teroristická síť Al-Káida. Obžalovaní i jejich obhájci svou vinu popírají. Sedm údajných pachatelů spáchalo brzy po útocích sebevraždu, třem se zřejmě podařilo uprchnout do zahraničí.

Jan Prokeš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme