V Manchesteru zatkli další dva podezřelé, policie hlídá stovky víkendových akcí

Ozbrojení policisté budou o víkendu střežit stovky akcí po celé Británii. Posílení bezpečnostních opatření následuje po pondělním bombovém útoku v Manchesteru, uvedla to stanice BBC na svém webu. V souvislosti s útokem, který si vyžádal 22 obětí, policie vyslýchá už 11 lidí. V sobotu časně ráno zadržela další podezřelé - muže ve věku 20 a 22 let.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie v Manchesteru oznámila, že v rámci vyšetřování pondělního teroristického útoku zadržela dalšího podezřelého. | Zdroj: Reuters

Policie zadržela mladíky poté, co si řízenou explozí uvolnila vstup do domu v Cheetham Hill v Manchesteru. Strážníci prohledali také další dvě budovy ve městě.

Kvůli teroristickému útoku v Manchesteru už britská policie zadržela celkem 13 lidí, dva z nich mezitím ale bez obvinění propustila. Ačkoli ohrožení terorismem zůstává na nejvyšším stupni, nemá vláda informace, že by některé z akcí o nadcházejícím víkendu hrozil atentát.
Policejní představitelé podle BBC vybízejí lidi k účasti, ale nepolevovali v ostražitosti.

V Manchesteru pokračuje vyšetřování. Policie zatkla už osm lidí

Číst článek

Bezpečnostní opatření se posilují například v souvislosti s finále fotbalového poháru ve Wembley v Londýně, na stadionu Hampden Park v Glasgowě a kvůli silničnímu běhu Great Manchester Run.

Úroveň teroristického nebezpečí byla po pondělním atentátu zvýšena na nejvyšší úroveň. Komisař Mark Rowley, který patří k policejním velitelům pověřených bojem proti terorismu, v pátek uvedl, že nastal obrovský pokrok ve vyšetřování sítě podezřelých, stojících za sebevražedným útokem. Vybídl také veřejnost, aby si užila víkendu.

Policie podle něj přezkoumala bezpečnost více než 1300 víkendových akcí po celé zemi a lidé si mají být jisti, že udělala vše pro to, aby je ochránila. Nasazeno má být mnohem více strážců zákona, ať už neozbrojených či ozbrojených.

Asi tisícovku ozbrojených policistů uvolnilo od plnění jiných povinností rozhodnutí nasadit armádu k ochraně klíčových míst, včetně Buckinghamského paláce a parlamentu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme